Nové rekordy boli stanovené na majstrovstvách sveta FINA v plávaní v Dubaji

Tím plavcov Team Speedo zo Spojených arabských emirátov, ktorí sa zúčastnili 10. majstrovstiev sveta FINA v krátkom kurze, vyhral štafetový preteky 4 na 100 metrov, čím dosiahol rekord v Guinessovej knihe rekordov.

Počas prvého kvalifikačného kola predbežných súťaží, ktoré sa konali v nedávno vybudovanom športovom komplexe Hamdan bin Mohammed bin Rashid na 10. svetovom šampionáte FINA pre svetový kurz plávania, obeid Al Jesmi, kapitán národného tímu plavcov SAE, zaznamenal rekordný čas v 4 x 100 m freestylové štafetové preteky so svojimi bratmi Saidom, Bakitom a Faisalom. „Národný tím SAE je pre mňa rodinou, dnes je však pre nás pocit rodiny obzvlášť silný, pretože sme sa stali vôbec prvým tímom vo freestyle štafte na šampionáte FINA, ktorý sa skladá z bratov,“ uviedol Al Jesmi v rozhovore. "Ver mi, je to jedinečný pocit. Všetci sme veľmi radi, že sme sa mohli zúčastniť tohto šampionátu v jednom tíme a vyhrať ho."

Je potrebné poznamenať, že v tento deň sa prekvapenia a nové záznamy nekončili. Americký plavec Ryan Lochte dal nový rekord v majstrovstvách plávaním 200-metrového freestylového závodu v pomere 1: 42,38. A Rusi Stanislav Donets, Stanislav Lakhtyukhov, Evgeny Korotyshkin a Nikita Lobintsev sa stali striebornými medailistami v kombinovanom štarte 4 - 100 metrov. Ruský tím sa celkovo umiestnil na druhom mieste v celkovom hodnotení medailí majstrovstiev sveta v krátkom kurze, ktoré sa skončilo 19. decembra 2010 v Dubaji. Rusi získali 10 medailí, z toho 4 zlaté, 4 strieborné a 2 bronzové. Stanislav Donets vynikal vo vzdialenosti 50 a 100 metrov vzadu, Yevgeny Korotyshkin vyhral 100 metrov motýľový ťah, Nikita Lobintsev sa stal druhým plazením vo vzdialenosti 400 metrov a tretí - na 100 metrov voľný spôsob. Medzi medailistami boli aj Danila Izotov a Sergey Fesikov. Najlepší výsledok ženského mužstva - štvrté miesto v kombinovanom štafte 4 až 100 metrov.

Tím Spojených štátov bol v Spojených arabských emirátoch najúspešnejší s 12 zlatými, 6 striebornými a 7 bronzovými medailami. Zatvorili horných troch Španielov (4-2-2). Na Svetovom pohári v Dubaji bolo vybojovaných celkom 40 sád medailí. Národné tímy Číny a Austrálie boli pred ruským tímom v počte medailí (14 a 11), ale stratili svoju kvalitu. Číňania - 3 zlaté, 5 strieborných a 6 bronzových medailí, Austrálčania - len jedno ocenenie s najvyššou hodnotou.