Emirátsky tím chytil víťazstvo na vodných motoristických pretekoch v USA

Víťazný tím zo Spojených arabských emirátov úspešne vystupoval na Majstrovstvách sveta motorových člnov v Spojených štátoch.

Tím Dubai Victory Team tento mesiac úspešne debutoval na 38. ročníku majstrovstiev sveta v motorovom člne v Key West na Floride.

Prvýkrát v histórii získali ceny jazdci z SAE Salem Al Adidi a John Tomlinson. Druhá loď tímu, na ktorej sú na palube Ace Al-Ali a Steve Curtis, sa prevrhla v pondelok štvrté kolo. Minulý piatok však obe lode priviedli športovcov k víťazstvu.

Podľa výsledkov pretekov majstrovstiev získal Victory 33 tretie miesto s 812 bodmi a prehral tím CRC a Wake Effects.

Khurais Bin Khurais, predseda správnej rady tímu víťazov, po pretekoch povedal: „Odohrali sme dobrú prácu pri prvom vystúpení v Severnej Amerike a som si istý, že v priebehu času dokážeme dosiahnuť lepšie výsledky.“

Poznamenal, že spočiatku existovalo mnoho pochybností o úspechu víťazného tímu v Spojených štátoch, pretože situácia nebola v prospech tímu. Ostatné lode mali motory s výkonom viac ako 2 000 koní, zatiaľ čo motor tímu Victory Team bol iba 1,1 tis. Koní.

"Stále máme pred sebou veľa práce, aby sme dokázali, že sme vodohospodársky tím číslo jedna na svete. A teraz máme dobrý štart s tretím miestom v celkovom hodnotení v Key West," dodal.