Biker jazdí na východ

17. februára došlo k udalosti, ktorá určite poklesne v histórii športu Emirátov. Prvá súťaž motocyklistov v krajine sa konala na okruhu v Dubaji. Inštalačný závod majstrovstiev motocyklov SAE, organizovaný EMSF, poskytol každému príležitosť zdieľať vzrušenie zo súťaže. Väčšina účastníkov vystupovala na štandardných cestných bicykloch.

Vstup do okruhu bol voľný; Ráno sa konali tréningové a kvalifikačné preteky a samotný závod sa začal o 13.30 h. Táto udalosť bola pokrytá satelitným televíznym kanálom Gear One. Celkovo program obsahoval sedem samostatných súťaží, z ktorých každá pozostávala z tréningových a kvalifikačných pretekov a dve závodné súťaže.

Majstrovstvá v novom športe pre krajinu boli otvorené pre všetkých jazdcov so železnými koňmi s dvoj- alebo štvorvalcovými motormi. Stroje nemali byť v porovnaní so štandardnou konštrukciou upravené. Povolené sú len kozmetické zmeny, ako napríklad pohyblivé svetlá. Všetky motocykle mohli dosiahnuť rýchlosť až 285 km / h, akcelerovali na „väzbu“ za 2,5 sekundy.

„Tieto preteky sa stali nielen veľkolepým pohľadom, ale aj jednou z najdôležitejších športových udalostí na svete,“ povedal Matthew Normann, EMSF Special Events a Club Work Manager.