Ladies Masters v Dubaji: 5. golfový turnaj

Už piaty rok po sebe je značka hodiniek Omega sponzorom dubajského turnaja Ladies Masters Golf Tournament, ktorý sa koná v dubajskom golfovom klube Emirates. Turnaj sa tradične koná pod záštitou princeznej Hayi Bint Al Hussein, manželky šejka Mohammeda Bin Rashida Al Maktouma, viceprezidenta a predsedu vlády SAE a vládcu Dubaja. Je to jediný dámsky golfový turnaj Ladies European Tour (LET) v celom regióne Stredného východu.

Michelle Wie, súčasná predstaviteľka značky Omega, sa zúčastnila turnaja okrem iných účastníkov.

Prvou cenou turnaja je odmena vo výške 75 000 eur a hodinky OMEGA Seamaster Aqua Terra Co-Axial s priemerom puzdra 34 mm, vyrobené z 18 ct červeného zlata s koženým remienkom. Každý golfista, ktorý sa zúčastní turnaja a dostane sa do jamky pri prvom zásahu, dostane cenu v podobe hodiniek OMEGA Seamaster Aqua Terra Co-Axial: puzdro 34 mm vyrobené z nehrdzavejúcej ocele a 18 ct červeného zlata s koženým remienkom.

Podľa výsledkov súťaže čínska žena Shanshan Feng (šieste číslo svetového rebríčka) vyhrala turnaj s hranicou piatich zásahov od najbližšieho prenasledovateľa.

23-ročný rodák z Guangzhou viac ako úspešne prešiel všetkými štyrmi kôl súťaže s výsledkami 66, 65, 67 a 67 zásahov a vo všeobecnosti získal 21 zásahov pod „párom“. Tento výsledok bol záznamom tohto sedemročného turnaja. Predchádzajúci záznam bol 18 prístupov pod „pár“. Nainštalovali ho Anika Sorenstam zo Švédska a In Kyung Kim z Južnej Kórey.

Druhé miesto v turnaji so skóre 16 zásahov pod „párom“ sa umiestnilo Devi-Clare Shrifel, ktorý dal rekord na jeden deň - 63 zásahov v treťom kole. Becky Brewerton a Carolyn Masson sa usadili na treťom mieste s rovnakým výsledkom 12 zásahov pod „pár“.